Notebooky, netbooky | Fórum

habitat3
4.12.2005 09:32
Pridať do obľúbených
Reklamace..problémy..
Notebook sem mel uz na dvou reklamacich.Ta prvni byla ze se mi odpalila deska a u te druhe to bylo slozitejsi..problikaval lcd a nevypalovali se dvd...U lcd mi vymenili kabel,ale vymena mechaniky neprobehla...napsali mi ze mam pouzivat kvalitnejsi dat.media.Ja pouzivam verbatimy a jim podobne media,takze nepouzivam dvd za 5 kc...co bych s tim mel delat,kdaz mi neustale nevypaluje dvd..??U notebooku bylo napsano ze vydrzi 4 hodiny...ale my doklepe sotva hodinu,pri praci v auto cadu,ty 4 hodiny vydrzi,kdyz se s nim nic nedela a je vyple lcd..muzu to reklamovat...?????Diky za rady :roll:
23 príspevkov
eross
4.12.2005 09:36 | |
+0 -0
Reagovať
Jasne otoc tu reklamaciu este par krat a pytaj prachy spat ak nie si spokojny... Mna by zaujimalo ako sa ti to podarilo odpalit tu dosku,nieco podobne by sa mi zislo :-) Zabal to a posli im aj tie DVD/Cd media nech si to pozru a nech potom tvrdia-toto je priklad odbitia zakaznika (ruky nohy im dolamat malo) Co to mas za znacku notasa a o aku vypalovacku sa jedna?
habitat3
4.12.2005 09:45 | |
+0 -0
Reagovať
je to tenhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30820 ..a co s tou baterkou..?Uznaj mi to..?? A deska se odpalila protoze nesel vetrak...
eross
4.12.2005 09:58 | |
+0 -0
Reagovať
Hmm zeby Asus len tak odchazdal tak to som nepocul... S tou baterkou som mal to iste vravel som im ze mi vydrzi len 50min. pricom ten notas na baterii moc nebeha a oni mi tvrdili ze je to OK pricom sam vyrobca tvrdi chod az 3hodiny...Nepochodil som nijako preto lebo som nemal chut ist opat na druhy den reklamovat,ale po novom roku uz ziadam prachy a dufam ze mi ich vratia... Takze hovoris ze nesiel vetrak a odisla ti doska hmm zaujimave a to si si nevsimol ze ti prestal fungovat?Pretoze aj keby nefungoval 5 minut tak ti doska predsa nemoze odist ci ano?
habitat3
4.12.2005 10:12 | |
+0 -0
Reagovať
No ja kdyz sem ho mel poprve,tak vetrak nesel vubec a ted se zapne jen obcas..!nevim co to melo za pricinu.Jinak me taky na baterku moc nejede...co bys mi do porucil,jak to vsechno reklamovat..?zitra si nakoupim nejaka dat. media a vypalim na ne neco...
ceco
4.12.2005 11:38 | |
+0 -0
Reagovať
Habitat: Aku baterku tam mas? Pozri sa na jej nalepku, tam by malo byt uvedene nieco ako 2200mAh. Ak je tam 2200mAh, tak ta hodina je celkom realna - najma ak mas silne podsvietene, zapnuty zvuk, wifi a bezi ti CD/DVD mechanika. Ak je tam 4400/4800mAh, tak je to uz na reklamaciu. Kazdopadne je ten udaj u predajcov MAXIMALNA hranica pri vypnuti vsetkeho nepotrebneho (bez zvuku, mechaniky, WiFi, jas na 16%, znizeni jasu apod.). Niekedy vsak predajca len nasurovo skopiruje udaje z predosleho NB, opravi par udajov, ale niektore mu ujdu. Najma pri vydrzi je to dost bolestive, lebo niektori vyrobcovia sice napisu, ze NB ma 2200mAh bateriu, ale predajca si to nevsimne, a ked mal povodny model 4400mAh bateriu, tak sa zrazu aj pri novom ukaze udaj "az 4 hodiny" a chyba je na svete. C.
ladiz
4.12.2005 11:38 | |
+0 -0
Reagovať
Eross: S tou baterkou som mal to iste vravel som im ze mi vydrzi len 50min. pricom ten notas na baterii moc nebeha a oni mi tvrdili ze je to OK pricom sam vyrobca tvrdi chod az 3hodiny Ja mam ASUS A2516DBO s Athlon XP-M 2600+ a tam vyrobce uvadel vydrz az 3 hodiny, a tam pokud chci tuhle vydrz, musim jet na nejnizsi vykon (400 MHz) samozrejme (proto tam je to "az" :)). Kdyz jedu na plny vykon (2000 MHz), tak to samozrejme vydrzi jen 1 hodinu, to je jasny. Co se mi ale nelibilo, ten "setrici" program (PowerGear?) neumel menit vykon CPU Athlon, takze jsem si musel nainstalovat nejaky ovladaci software sam (RightMark CPU Utility). Jinak to ridil BIOS primitivni logikou "pokud spusten z baterie nebo odpojeno napajeni" -> "prepni na 400 MHz", takze na plny vykon jel jen kdyz jsem pustil ze site :) U tebe bude asi podobny problem - proste vydrz udavana "az" se pocita pro nejmensi zatizeni, takze jestli mas CPU stale na plny vykon + pripadne vytezujici aplikace, tak se nediv. Vyrobce/prodejce akorat muze zkontrolovat pres k tomu urceny software, ze baterii lze nabit na uvedenou kapacitu.
eross
4.12.2005 11:46 | |
+0 -0
Reagovať
Ladiz Neriesim to pretoze sa ho uz chcem zbavit a nemienim ho nosit do servisu hned na 2 den ked z neho pride predchadzajuci den... To je trochu vela aj na kona ked im tam napisem ze ho maju skontrolovat cely urobit par testov a vymenit DVD vypalku... Vsetky testy spravia ale zeby vymenili aj vypalku to nie,takze mi nic neostavalo len to opat zabalit a poslat spat... No nenastve ta to uz?Okrem toho tam boli uz 2 reklamacie takze este 1 a poriadna no a uz ide do teplych krajin spat k vyrobcovi so ziadostou o vrateni penazi.... Clovek predsa neinvestuje peniaze do vyrobku ktory mu vydrzi max 2 roky a potom ahoj cesko nie? :-) (moj nema este ani rok) A to ze udava vyrobca take hodnoty mi uz dosli ze oni su pravdive,ale clovek musi spravit opatrenia asi tie co si spominal... Mat ho zapnuty,nemat nic spustene a len nan pozerat ano vtedy ti vydrzi aj 5 hodin :D to mi uz je teraz jasne lenze pri HPcku je to bez problemov tam mi to vsetko sedi ako vyrobca spomina notas je normalne pouzivany co pri Aceru sa to neda povedat-ale ten je postaveny na inych veciach takze to nemozem porovnavat-ok neriesme mna ale dotycneho threadu.... :wink:
ceco
4.12.2005 13:12 | |
+0 -0
Reagovať
Eross: Smola, tie reklamacie musia byt 3 rovnake alebo 4 rozne. Takze este 2 reklamacie... Skus napisat tu kapacitu tej baterie... C.
jura.l
4.12.2005 14:01 | |
+0 -0
Reagovať
Zdravim, zeptam se, zajima me to vraceni penez, kdy to muzu pozadovat, mam take Notebooka, Acer a uz jsme ho petkrat musel reklamovat, a jsem s nim hrube nespokojeny, vzdy jsme ho ale reklamoval s necim jinym, jednou s DVD vypalovackou pak s lcd, pak s krytem atd. muzu ted zadat nazpet penize, a jak se to prosim dela? Diky moc za radu.
ceco
4.12.2005 14:31 | |
+0 -0
Reagovať
Pisomne poziadas predajcu o vratenie penazi, ak sa ta ista vada vyskytla 3. krat alebo rozne vady 4x. Ma to vsak hacik - musis o vratenie poziadat pri reklamacii. Ked teda aj pri 4., 5., 6. ... reklamacii suhlasil s vymenou, tak si sa prave dobrovolne vzdal vratenia penazi; mozes si vsak uplatnit narok pri dalsej reklamacii. Ak sa teda este nieco pokazi, chod za PREDAJCOM (nie do servisu), doloz reklamacne protokoly, povedz ze ma aj teraz chybu a pisomne si vypytaj vratenie penazi (najma nech to je v protokole). Ak sa chyba potvrdi, tak ti je predajca povinny vratit peniaze (ak to nie je ochotny urobit, volaj na COI/SOI a najma to spomen pred predajcom, ze im ides volat - niekedy staci naznak a hned sa spravaju privetivejsie...). Ak sa vsak uz nic nepokazi, tak mas smolu - budes musiet s tym NB vydrzat. C.