Ostatný hardware | Fórum

Mawerikp
11.10.2017 04:58  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
RF kablik v mobile
Dobry, nevie niekto nahodou ci RF kablik v mobile moze byt aj z inej znacky mobilu. Dlzka kabliku je priblizne rovnaka
5 príspevkov
kecalek50
11.10.2017 18:40 | |
+0 -0
Reagovať
RF cable (prakticky je to vnútorná anténa) je pre mobily daná frekvenciami, na ktorých mobily pracujú. A keďže väčšina mobilov pracuje na rovnakej frekvencii siete (nosná frekvencia) od-do (operátori potom z toho dostanú svoj diel rozsahu) - je potom irelevantné, kto ten drôtik vyrobil. Dôležité je však presná dĺžka RF káblika a pripojenie k základovej doske mobilu - dĺžka musí byť presne rovnaká (teda žiadne "približne") a konektory by mali byť rovnaké (i konektory majú svoj vnútorný odpor) a použitie konektora iného typu (a teda "prispôsobenie" k mobilu ;) ) by malo za následok (v lepšom prípade) len zhoršený príjem mobilného signálu.
Mawerikp
11.10.2017 19:15 | |
+0 -0
Reagovať
A dal by sa ten kablik opravit Len sa vytrhol ale nezda sa byt poskodeny Je mozne ze koli tomu nejde vobec zapnut mobil?
HCMIKI
12.10.2017 08:12 | |
+0 -0
Reagovať
"sa vytrhol" :) Veci sa same nevytrhavaju. "A dal by sa ten kablik opravit" Vsetko sa da opravit, ale ak ide len o nejaky kabel, asi je lepsie kupit rovnaky. "Je mozne ze koli tomu nejde vobec zapnut mobil?" Iba ak by nieco skratoval, inak dost pochybujem. A nabuduce napis aj znacku a model telefonu, inak sa pohybujeme len v rovine teorie.
alter01
13.10.2017 09:25 | |
+0 -0
Reagovať
A čo ešte si tam vytrhol , odrhol, skratoval ? Čo má RF kablik spoločné zo zapnutím a prihlásením mobilu ? Nič ? Max sa zapne a nemôžeš telefonovať ....ale "svieti" ....
Mawerikp
18.10.2017 04:27 | |
+0 -0
Reagovať
Ok dik za pomoc A ja sam mal len obrazovku vymenit a pri rozoberani som si vsimol ze je rf kablik vytrhnuty od koncovky Ked som vymenil tak neslo mobil nastartovat