Ostatný hardware | Fórum

jn
13.4.2005 08:03
Pridať do obľúbených
Jsou zvukové karty stále tišší?
Nedávno jsem kupoval nový MB a zatím používám integrovanopu zvukovou katu. Musím konstatovat, že za ta léta co mi prošly různé zvukové karty rukama se mi zdá, že jsou stále tišší. Vzpomínám si, že můj první SoundBlaster 16 mi skoro trhal uši. Z předposlední SB Live se sice dál vést signál do TV, ale tu bych musel zesílit na max, abych rozumě něco slyšel. Poslouchal jsem tedy ze sluchátek. No a ta poslední integrovaná (Intel High Definition Audio Azalia, čip C-Media) je ještě tišší. Jde sice v nastavení trochu zesílit, ale potom začne ořezávat výšky (praskat). Znáte nějakou zvkuvku, která je dostečně hlasitá alespoň do sluchátek ?
17 príspevkov
howard
13.4.2005 08:07 | |
+0 -0
Reagovať
Tak to si teda nemyslim. Ono taky integrovane zvukovky byvaji casto pekny kramy.
yarik
13.4.2005 08:46 | |
+0 -0
Reagovať
Já jsem také nepoznal rozdíl,a to že jsem jich měl dost.Je pravda, že jsem byl nejvíce spokojen se zvukovkou Studio 5.1 s čipem CMI(což je asi nejobyčejnější zvukovka na trhu),ale s touto zvukovkou jsem neměl problém se synchronizací zvuku při nahrávání z TV karty. Asi jsem se náhodně trefil do frekvence krystalu.Teď používám Realtek,který je součástí základní desky a už se projevuje rozhození zvuku a videa.A dokonce mě připadá,že má o něco dynamičtější zvuk.
wikan
13.4.2005 09:14 | |
+0 -0
Reagovať
Je mozny jediny vysvetleni. Hluchnes :-D
earthworm
13.4.2005 09:34 | |
+0 -0
Reagovať
Howard: Tak to si teda nemyslim. Ono taky integrovane zvukovky byvaji casto pekny kramy. Já mám integrovanou a nemůžu si ji vynachválit. Vysvětlení: Nenáročný posluchač (a 2.nic repro o výkonu 1+1W). :lol:
kokot
13.4.2005 11:01 | |
+0 -0
Reagovať
Hlasitost je podle mě OK. Mám spíš problém s nízkou citlivostí LINE-IN (SB Live) :evil:
naxalite
13.4.2005 11:06 | |
+0 -0
Reagovať
Pravda, kdyz jsem dal volume naplno u AWE32, tak me malem praskly bubinky. Ted s Realtekem volume naplno snasim v pohode. Ale mozna je to tim, ze uz jsem si sluchove organy zlikvidoval :o)
duckdaffy
16.4.2005 01:25 | |
+0 -0
Reagovať
JN: Znáte nějakou zvkuvku, která je dostečně hlasitá alespoň do sluchátek ?h/quote] Současné zvukovky už nemají koncový zesilovač! Výstup je line-out, čili určený k připojení zesilovače a nikoliv sluchátek! Takže se nediv, že ti sluchátka šeptají...
kajulka2
20.4.2005 12:10 | |
+0 -0
Reagovať
Otázkou je jestli je to ušima nebo zvukovkou :) (pokus o vtip). jinak koss + int. zvuk nForce2 nebo Audigy2-zvuk jak master tak wav téměř na minimum a je to tak akorát
kajulka2
20.4.2005 12:20 | |
+0 -0
Reagovať
DuckDaffy: JN: Znáte nějakou zvkuvku, která je dostečně hlasitá alespoň do sluchátek ?h/quote] Současné zvukovky už nemají koncový zesilovač! Výstup je line-out, čili určený k připojení zesilovače a nikoliv sluchátek! Takže se nediv, že ti sluchátka šeptají...h/quote] žádnej zesilovač není potřeba, v line out hrajou normální sluchátka tak ahlas, že si je mysím zeslabovat na minimum
iceboss
20.4.2005 13:48 | |
+0 -0
Reagovať
DuckDaffy: JN: Znáte nějakou zvkuvku, která je dostečně hlasitá alespoň do sluchátek ?h/quote] Současné zvukovky už nemají koncový zesilovač! Výstup je line-out, čili určený k připojení zesilovače a nikoliv sluchátek! Takže se nediv, že ti sluchátka šeptají...h/quote] to sice ano, ale mala sluchatka nebo male pasivni repraky utahnou i ty dnesni bez zesaku... Neco jineho jsou velke repraky... SB 16 zesilovace melo... dnesni karty nemaj, taky naco, kdyz sou vsechny bedny k PC aktivni... pripadne je treba to propojit pres zesak... takze ano, dnesni zvukarny nejsou tak hlasity :)