hardvér | Fórum

bobo
1.1.2001 00:00  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
jakou TNT2 pro PII450?
chci si koupit novou grafiku. Mam AOpen AX6BC, PII450,128MB RAM... a zajimalo by me, jestli ma smysl investovat do TNT2Pro nebo dosahnu (na teto sestave) stejnych vysledku (vykon) s M64 nebo dokonce Vantou? diky
12 príspevkov
risomas
22.5.2001 17:26 | |
+0 -0
Reagovať
M64 a toboz nie vantu neber. Dobri kompromis je plna 16MB TNT2. Ale odporucil by som ti bud ULTRU alebo PRO. A noname vyrobcovia ponukaju presne rovnake karty ako znackovy len s tym rozdielom ze tam davaju horsie panate. Ale niektory noname maju tiez dobre napr 166Mhz. takze je to otazka vyskusania. Hard owerclocker
PPP
+0 -0
Reagovať
Medzi znackou a neznackou akosi nevidim rozdiel. Vsetko sa to aj tak montuje v cine(tchaiwane) a z tych istych komponentov. Drivre si vsak zasadne instaluj len zo serveru NVIDIA. Ak ma niekto s gr. kartou problemy, vidim to skor vo vadnom kuse alebo serii. Na slovensku je to jasne - manli - slaba znacka ale pomer kvalita/cena velmi dobry. V cechach mate asi lepsi vyber . Ozaj pises o znackovej karte od NVIDIE - to je len predajcovia pisu v cennikoch ze vraj nvidia karta. Pritom to montuje nejaky iny vyrobca - tzv slaba znacka - ked to pisu u nas na slovensku tak je to vacsinou ta manli. Nvidia nevyraba karty, oni len navrhuju cipy a aj tie im vyraba daka tovaren, jej meno si nepamatam je to akasi skratka 4 pismen. Editoval PPP, dne 27.10. 2000 7:54:26
cico
+0 -0
Reagovať
Jeden dobry Tip: Na Slovensku sa zacina predavat GF 2MX od Creative...je len o 200Sk drahsia od Manli ***u. Maju ju v Sofose. Ale aj tak sa svojho Matroxa nevzdam
PPP
+0 -0
Reagovať
No ten PII450 je celkom slusny, takze na karte az tak setrit nemusis. Ale M64 alebo Vantu (lisia sa asi len oznacenim a dosiahnutelnou rychlostou) neber. Su prilis pomale v truecolor a/alebo vysokych rozliseniach. Ak chces usetrit ber daku TNT2 alebo pridaj tisicku dve a kup si GeForce2 MX (pozor na mozne problemy, lepsie najskor vyskusat). Alebo ak to nesuri, setri este mesiac dva na ATI Radeon 256 s SDR pmatami, vraj je kusok vykonnejsi nez MXko (v 32bit, hires).
bobo
+0 -0
Reagovať
diky za radu, ale celkem to specha. jeste jednu vec: je nejaky rozdil mezi znackovou TNT2 (od nVIDIe) a jinymi? mam na mysli konkretne Inno3D, kterou tady nabizeji.¨ taky diky
masa81
+0 -0
Reagovať
Inno3D fuj fuj fuj......Nekupuj, vsechny NoName stoji za pekny ho...Kup si znackovou kartu, jinak se pak budes tlouct do hlavy a to jen za to ze usetris nejakej ten litrik. NoName fakt neber.
jato
+0 -0
Reagovať
Mám už nějakou dobu TNT2 Pro od MSI. Nebyla drahá a chodí bez problémů nejlíp na detonatorech 5.32
PPP
+0 -0
Reagovať
S tym ze noname vyrobcovia davaju horsie pamate nesuhlasim. Okrem jednej GF2MX (so 7ns) som si nevsimol, ze by niekto dal do grafiky horsie pamate nez bola specifikacia. Samozrejme, ze do Ultier davaju 5.5ns pamate, leba ma fachcit na 185Mhz. Nieco insie su predajcovia, ktori ak vidia na krabici s TNT2Vanta napisane ultra fast action alebo podobne reklamne sprostosti, tak napisu do cenniku ze je to Ultra . Bohuzial takych predajcov zeleniny a PC (nemyslim tym dosky tomato, ale skutocne paradajky) je dost vela.
masa81
+0 -0
Reagovať
Jo souhlasim s PPP, proto jsem rikal Noname nekupovat, presne kvuli temto nesrovnalostem.
PPP
+0 -0
Reagovať
Nikdy som nevlastnil ziadnu TNT kartu, ale ak by som sa mal rozhodnut medzi Pro a Ultra bral by som Ultru. Ultra ma spravidla lepsie pamate 5.5ns, a Pro aj ked je robene len 0.18mikr. technologiou (nemala by tolko piect) ma kopec problemov (staci si prezriet ostatne fora). Akurat manli myslim v Ageme je maximalne Pro verzia a preto odporucam Ultru od VideoExcelu (ak uz si sa rozhodol pre TNT2).