hardvér | Fórum

Marek_Norway
2.2.2014 10:41  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
Prepojenie Smart TV, notebookov a externeho uloziska dat
Zdravím, potreboval by som poradiť s kúpou vhodného zariadenia v podobe externého úložiska dát pre nasledujúce: cez notebook stiahnem film, ten sa automaticky uloží na externý disk a v smart TV si ho pozriem bez toho, aby som potreboval ešte čokoľvek kopírovať a pripájať k TV alebo notebooku. Mám wifi router Zyxel p2812 (s usb portom až by to bolo k niečomu dobré), TV panasonic plazma tx-p50st60e a 2 notebooky...čo by ste mi poradili? Ide mi hlavne o filmy a aby som mal jednoduchý prístup z notebooku na externé úložisko (kvôli prípadnej úprave názvu filmu a pod.)
35 príspevkov
Lauryl
2.2.2014 12:04 | |
+0 -0
Reagovať
Ahoj, podla toho kolko penazi do toho chces dat a co od toho ocakavas. Ja mam na to Zyxel NSA310 ale to je len jednodiskove. Najblizsie co budem kupovat je asi nieco od Synology, aby bol aspon 2 diskovy(zrkadlenie diskov), nehucal na nom ventilator! a podporoval priamu aktualizaciu cez internet. Rovnako aby sa na nom dali doinstalovat rozne funkcionality a balicky. To co hladas su klasicke NAS disky. Funguje to v principe na tom, ze televizor vidi NAS-ko cez TCP/IP rozdranie (pocitacova siet) a cez to si taha aj film pri jeho prehravani. Pokial ide o PC, tak k tomu mozes pristupovat cez webove rozhranie (co je ale blbost) alebo si ho namapujes ako sietovy disk a v PC ho budes vidiet ako by dalsi disk.
Marek_Norway
2.2.2014 12:18 | |
+0 -0
Reagovať
Skus to popisat detailnejsie - ten NAS disk bude pripojeny k comu a ako? k TV cez TCP/IP alebo k routru cez usb? Prepac, v tom mnozstve moznosti pripojeni sa stracam, co sa tyka penazi tie neriesim, takisto ale nepotrebujem 10 HDD, staci mi jeden do 2 TB, skor by som pozeral na velkost a hlucnost....
Lauryl
2.2.2014 12:55 | |
+0 -0
Reagovať
Jednoducho povedane, NAS-ko bude pripojene len jednym kablom do LAN portu tvojho Routera. Toto pripojenie ti zabezpeci, ze ho budu vsetky ostatne zariadenia (Smart TV, PC, Mobil, ....) v tvojej sieti vidiet. Teoreticky, pokial to chces mat len na filmy a nebudu tam data o ktore by si nechcel prist, tak ti staci jednodiskove.
Marek_Norway
2.2.2014 13:00 | |
+0 -0
Reagovať
Super, dakujem...ak mozem este poprosit link/y na konkretne zariadenia? napr. z alzy...
HCMIKI
2.2.2014 13:00 | |
+0 -0
Reagovať
Radsej kup NAS (idealne Synology) ako davat USB disk do routera. Toto riesenie sice funguje, ale bude to pomale, takmer ziadne dalsie moznosti a hlavne budes musiet disk odpajat. Sam sa zrejme nebude vediet vypnut. Inak NAS staci zapojit do lokalnej siete a nakonfigurovat. Vsetky sietove zariadenia uz k nemu budu pristupovat cez siet, resp. TV cez DLNA (ak ma tuto moznost).
HCMIKI
2.2.2014 13:01 | |
+0 -0
Reagovať
http://www.alza.sk/synology-diskstation-ds214se-d507518.htm Treba do toho kupit este disk. Podla potreby.
HCMIKI
2.2.2014 13:03 | |
+0 -0
Reagovať
http://www.synology.com/cs-cz/products/overview/DS214se
Marek_Norway
2.2.2014 13:09 | |
+0 -0
Reagovať
A aky je rozdiel medzi napr. spominanym NAS synology a trebars Western Digital My Cloud 3000GB? Viem, ze ten Synology je v podstate plnohodnotny PC server, no nestacil by pre moje potreby len ten externy HDD WD? Cisto teoreticky sa pytam...
HCMIKI
2.2.2014 13:20 | |
+0 -0
Reagovať
Ano stacil. Nema samozrejme tolko moznosti a je otazne ci sa vie vypnut, alebo aspon uspat pri necinnosti. To si treba preverit. Rovnako tak ci ma DLNA (zrejme ano). DLNA vyuzivaju TV na prehravanie obsahu. Rychlost kopirovania bude zrejme nizsia ako pri tom Synology (ak mas gigabit ethernet.
qsk
2.2.2014 17:39 | |
+0 -0
Reagovať
Zle to máš vymyslené v tejto časti "cez notebook stiahnem film " :) Notebookom povieš večer Synology nech ti stiahne filmy a potom len prídeš na hotové , pustíš si cez sieť film prípadne si to vopred možeš cez ntb/mobil zmenežovať a zeditovať .