hardvér | Fórum

Marek_Norway
2.2.2014 10:41  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
Prepojenie Smart TV, notebookov a externeho uloziska dat
Zdravím, potreboval by som poradiť s kúpou vhodného zariadenia v podobe externého úložiska dát pre nasledujúce: cez notebook stiahnem film, ten sa automaticky uloží na externý disk a v smart TV si ho pozriem bez toho, aby som potreboval ešte čokoľvek kopírovať a pripájať k TV alebo notebooku. Mám wifi router Zyxel p2812 (s usb portom až by to bolo k niečomu dobré), TV panasonic plazma tx-p50st60e a 2 notebooky...čo by ste mi poradili? Ide mi hlavne o filmy a aby som mal jednoduchý prístup z notebooku na externé úložisko (kvôli prípadnej úprave názvu filmu a pod.)
35 príspevkov
Marek_Norway
3.2.2014 22:51 | |
+0 -0
Reagovať
To uz je na mna komplikovane riesenie a aj zbytocne drahe, mne ide najma o tie filmy aby som ich stale nemusel kopirovat sem a tam, z a do...pre mna najidealnejsou volbou by bolo nieco, na co by som nainstaloval download managera czshare, natrieskal tam aspon 10 linkov na noc a spokojne siel spat...na druhy den vecer by som si cez telku nalistoval zoznam stiahnutych filmov, jeden vybral a pozeral...da sa to s tym WD My Cloud alebo Synology? Som si vedomy, ze download managera czshareu pre windows tam nenatiahnem, ale ci existuje sposob, ako tam cez ten czshare nataham filmy bez toho, aby som ich tam musel kopirovat z hdd mojho notebooku...
qsk
3.2.2014 23:44 | |
+0 -1
Reagovať
Czshare ti (zaťiaľ)na 114ke nepôjde, mne to neva lebo to nevyužívam . Každopádne existuje na to pre Synology(ale nie pre všetky !) plugin . Inštalácia nie je úplne jednodúcha - šak Linux (návodov je na nete dosť a da sa to zvládnuť) ;) Disk mám WD Red lebo iný mi nechcel predajca predať :) Keď tak DS 110,111 alebo 112 .
HCMIKI
4.2.2014 08:39 | |
+0 -0
Reagovať
A problem je aj vyssia spotreba. Taketo riesenie ma vyznam az pre niekoho, kto skutocne dokaze vyuzit potencial klasickeho servera. NAS od synology maju vsetko v sebe a balicky sa tam davaju jednym kliknutim. Je to podstatne jednoduchsie a pohodlnejsie. A hlavne ten server zabera viac miesta a netusim, ci ma moznost v biose nastavit zapinanie, co je zakladna funkcia dnesneho domaceho NAS-u. Predsa len nikto nechce aby mu doma hucal server nonstop.
miso
4.2.2014 10:09 | |
+0 -0
Reagovať
Otázka amatéra kedže sa da nadstaviť stahovanie priamo na Nas možem teda notebook z toho vynechať a nadstaviť sťahovanie cez smart TV?
PHalanX
4.2.2014 10:12 | |
+0 -0
Reagovať
Ja mam NAS Zyxel NSA 320. Nie je práve najnovší a je to pekne hlučná mašina. Ale má všetko, čo som od NAS požadoval. Plánované vypnutia a zapnutie, WakeonLAn. Ale hlavne sťahovanie torrentov, Emule, priame sťahovanie. A obrovské plus, 3 USB porty na pripojenie ďalších diskov... 2 diskový NAS, nemám ho V RAIDe, ale JBOD...
werwe
4.2.2014 10:45 | |
+0 -0
Reagovať
ak mas smart tv tak by malo podporovat dlna, ak to podporuje tak presne na taketo veci je NAS server. Mam to doma uz dlhsi cas, je to pohodlne, ext disk som vlastne ani nevidel uz dlhu dobu. V dnesnej dobe by som uz ale nesiel do NAS zariadenia ale do mikro servera , stoji to torsku viac, ale nasypes do toho nie 2 ale 4 disky za podobnu cenu. Nas pre 2 disky stoji od cca 100 € mikroserver pre 4 disky stoji od 200 €, NAS pre 4 disky stoji od cca 400 € vyssie
R
4.2.2014 13:23 | |
+0 -0
Reagovať
3TB: http://www.alza.sk/western-digital-my-cloud-3000gb-d499029.htm maju aj 4TB
werwe
4.2.2014 13:26 | |
+0 -0
Reagovať
a ako to bude prehravat ten tv ? Nie kazd ytv vie surfovat po sieti a proste otvorit subor co tam mas, prave na to je nutne to dlna
l0l0
4.2.2014 17:20 | |
+0 -0
Reagovať
ak ma TV nejaky Browser na internet tak ano.
l0l0
4.2.2014 17:23 | |
+0 -0
Reagovať
RED jeprimarne urceny pre NASKA, preto ti ho nanutili. Ma pridane funkcie na skratenie zivotnosti. poznas to, aj predajca musi z niecoho zit. :)