voľná diskusia | Fórum

Fuente
13.8.2004 03:21  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
! Big matematický problém !
Vysvětlil by mi někdo, proč je nekonečno + 1 větší než 1 + nekonečno ? Nejlíp úplně polopatě. Zkoušel jsem si to představit nějak na časové ose nebo objemově ( tááákhle velké nekonečno + takhle malá 1 ) atd ...
144 príspevkov
Zabas
13.8.2004 07:12 | |
+0 -0
Reagovať
Proto ze nekonecno zacina od nuly a konci v nekonecnu (tudiz nekonci),  ale 1+nekonecno zacina na pozici 1 a ne-konci v nekonecnu.
Fuente
13.8.2004 07:42 | |
+0 -0
Reagovať
Něco takového mě napadlo, ale že bys mě přesvědčil, to ani ne.Nikdy jsem se neučil, že nekonečno začíná od nuly. Proč se nerozprostírái vlevo od nuly ?
milbor
13.8.2004 08:49 | |
+0 -0
Reagovať
neni vetsi, obe jsou totiz stejne velke (komutativita scitani)
Kaspery
13.8.2004 09:09 | |
+0 -0
Reagovať
Protoze nekonecno je kladna hodnota? (jen tipuju)
Gofry
13.8.2004 09:13 | |
+0 -0
Reagovať
Preco si myslis, ze 1+oo je vacsie ako oo+1?
Fuente
13.8.2004 09:32 | |
+0 -0
Reagovať
Četl jsem to v jednom článku o nějakém vědci, který tvrdil, že to může dokázat.Byla to nějaká kapacita snad ze Stanfordu, nevím to přesně.Ten časopis byl ale spíše bulvár, takže je to tak 65/35.
john.don
13.8.2004 09:44 | |
+0 -0
Reagovať
Rozhodně ne. V nekonečnu není možné určit výchozí bod.To je samé jako by jsi chtěl v nekonečnu určit konečný bod.Protože existence výchozího bodu ve své podstavě vylučuje možnost nekonečna. Leda by jsi bral nekonečno jako kruh a pak by jsi ale výchozího bohu vždy dosáhl a tedy opět by se nejednalo o nekonečno.Dokonce v nekonečnu není možné ani určit jakýkoliv libovolný bod, protože se jich v nekonečnu vyskytuje nekonečně mnoho byť je jich třeba oproti ostatním bodům v nekonečnu nekonečně málo.Proto:oo + 1 a 1 + oo je stejně.V tomto případě je se totiž jedná o dvě ,,konstanty".oo je jedna konstanta a 1 je ve své podstatě také konstatna - druhá.Protože nekonečno je tak nekonečné, obsahuje nekonečně mnoho prvků a tak pravděpodobně obsahuje i nekonečně mnoho ,,nekonečen" a také nekonečně mnoho konstatnt ,,1".Ve své podstatě je možné říci, že oo + 100 = oo + 1 neboť výsledek je stejný. V obou případech nekonečno obsahuje nekonečně mnoho konstant ,,100" i nekonečně mnoho konstant ,,1".Tím pádem je v prvním i druhé případě výsledek stejný, neboť se shoduje počet prvků. Číselně není možné s nekonečnem počítat.Pouze množinově a oo obsahuje nekonečně mnoho množin.Číselně je možné počítat pouze s nekončící řadou nebo nezačínající řadou.Ta má však počáteční/konečný bod.V nekončící/nezačínající číselné řadě by ale možná platila teorie že pisatele nademnou.(byť tomu nevěřím)Prakticky se podle mě tyto ,,rovnice" rovnají.Protože při sčítání nezáleží na pořadí prvků a výsledek je vždy stejný.Takže kdyby jsi sčítal 1+oo (na prstech :o) stejně by jsi nedopočítal do nekonečna.Nemůžeš dopočítat úlohu kde nekonečno není konstata a brát nekonečno jako konstantu, když v samotném nekonečnu je nekonečně mnoho různých konstant je podle mě nesmysl.Fakticky nekonečno neexistuje a velmi pravděpodobně ani nekončící/nezačínající číselná řada.Existují pouze opravdu dlouhé číselné řady a v těch se výsledek opět rovná.Příště počítej s nekonečnem množinově. Výsledek ti rád řeknu.Cokoliv + nebo - nekonečno je zase nekonečno.A nebo počítej s nekončící/nezačínající řadou čísel.Tam platí zákonitosti klasické matematiky.
Fuente
13.8.2004 09:59 | |
+0 -0
Reagovať
Rozebíral jsem to v noci v práci ze všech možných strana došel jsem k něčemu podobnému. Nekonečno budevždy stejně veliké a jednička taky. Třeba je v tom nějaký háček.
@@@
13.8.2004 10:06 | |
+0 -0
Reagovať
Aaaaa, vidim, ze chytrak John.Don se vyjadruje uplne ke vsemu a s nicim nema problem
kubik
13.8.2004 12:03 | |
+0 -0
Reagovať
Me to taky pripada jako blbost, uz tu nekdo psal, ze scitani je komutativni, ale ono s nekonecnama je to vubec nejaky divny. Kdysi mi nekdo vysvetloval, ze (nekonecna) mnozina prirozenych cisel je mensi nez (nekonecna) mnozina realnych cisel (nebo tak neco, byl tam nejakej alef) a to me dorazilo