voľná diskusia | Fórum

XXL
16.9.2004 10:30  |  Nevhodné
Pridať do obľúbených
OT: koupili byste si nový FORD - proč ano či ne
Uvažuju o koupi nového auta. Líbí se mi Ford Focus Kombi - motor 1,6 benzin. Můžete mi prosím napsat své pro a proti? Ročně najezdím asi 12 tisíc km - po dálnicích i úzkých horských silničkách, v létě i v zimě, někdy sám, někdy s celou rodinou a kupou zavazadel. Diesel se asi při tomto provozu asi nevyplatí, protože  pořizovací cena vozu na diesel je podstatně vyšší než benzín. Jsem technický antitalent, takže prosím - žádné složité rozbory, stačí jen názory na Fordy z pohledu obyčejného uživatele. Díky předem. (omlouvám se za OT)
28 príspevkov
Melkor
16.9.2004 11:36 | |
+0 -0
Reagovať
Nebylo by lepsi se zeptat na nejakem serveru, ktery se touto problematikou zabyva?Silne se obavam, ze tady moc fundovanych odpovedi nebude.A na otazku: Mit ty prachy, tak mozna i koupil. Bohuzel, hypoteka ma prednost
Craft
16.9.2004 12:29 | |
+0 -0
Reagovať
Je to hezké autko, ale po zkušenostech mého kámoše bych do Forda asi nešel. Koupil si funglofku Ford Focus combi v dieselu a asi po měsíci mu odešlo olejové čerpadlo, čekal týden na opravu, protože čerpadlo prej není nikde skladem  a teď zase pro změnu se mu začíná špatně sjíždět přední pneumatika, takže špatná geometrie. Na to, že je to nová kára za nemalé prachy - moc much v krátké době . Ale na druhou stranu, co se týče jízdních vlastností a komfortu - nemá chybu.
Craft
16.9.2004 12:33 | |
+0 -0
Reagovať
Jinak vhodnější stránky pro tvůj dotaz jsou např.tyto  : http://www.autorevue.cz/poradna/
Linux
16.9.2004 12:57 | |
+0 -0
Reagovať
Kup si radsi linux ten je stabilnějsi a zadarmo
Batis
16.9.2004 13:09 | |
+0 -0
Reagovať
A čo tak počkať na Focus II. Práve dnes som o ňom čítal test a Golfik resp. astra sa môžu triasť! Fakt namakané auto.
Drobecek
16.9.2004 13:12 | |
+0 -0
Reagovať
Forda mám už třetího a jsem celkem spokojenej. Asi nemá moc smysl přemejšlet, jestli auto koupit nebo nekoupit z hlediska výdrže, kvality atd. Řek bych, že dneska jsou na tom všechny automobilky plus mínus stejně. Do blbýho kusu se můžeš trefit u kterýkoliv značky. Řešil bych poměr cena/užitná hodnota + jak se mi líbí. To co psal kolega nademnou (o čerpadle, geometrii...) si přečteš o každym autě, stačí mrknout do kterékoliv motodiskuze o konkrétní značce. Jestli se ti líbí, tak ho kup, tři čtyři roky, než začne vyžadovat opravy a investice s nim jezdi a pak ho střel a kup nový...
vtech
16.9.2004 13:19 | |
+0 -0
Reagovať
Fix Or Repair DailyFound On the Road, Deadproc ty zkratky asi vznikly?
VincV
16.9.2004 13:23 | |
+0 -0
Reagovať
Rozhodne ano A proc protoze sem si presne tohle auto po peclivem vybirani pred rokem koupil. Jsem maximalne spokojenej. Po roce a kus mam najeto 50 tis. jen s pravidelnym servisem, kterej je navic jeste levnejsi nez u predchozi Octavky Motor 1.6 16V 74kW je dobra volba - jezdim spis delsi trasy (denne 100 az 500km) a spotrebu mam i s klimatizaci pod 7l na 100km - kdyz ho opravdu prozenu tak max 7,5. A dynamika naprosto dostacujici - kdyz potrebuju predjizdet tak dam za 3 a ta tahne do 150km/h - takze sbohem naftaci. Diesela jedine TDCi - urcite ne starsi TDDi - to je fakt spatnej motor.
Saturnin
16.9.2004 13:57 | |
+0 -0
Reagovať
A Zbohem penizky Ze si nekoupis naftu kdyz takhle jezdis?
Max
16.9.2004 14:03 | |
+0 -0
Reagovať
Ja uz bych do nej asi nesel, kupoval jsem Focus Combi TDCi - funglovku. Během cca 10 mesicu se mi staly nasledujici zavady - nefungujici CD - hned pri prebrani - nezkontroloval jsem - nemel jsem CD s sebou, pak praskla pruzina na vraceni pedalu - cekacka cca 14 dni protoze je to nestandardni zavada, obe praskle predni zarovky - jedna vymena cca 500,-, spatny koberec u ridice - zacal vyjizdet spod listy, asi byl kratky - tak mi to cely prilepili k podlaze, ted mi prijde, ze to hodne coudi - je to diesel, ale par lidi uz mi rikalo, ze mi to hrozne coudi pri rozjezdu... A na dalsi peripetie si uz nevzpominam...