< Fórum

Softvér

Najnovšie témy

• Ostatné programy

Fayn - jak slyset prichozi hovor v jine mistnosti nez komp?

Mám problém s tím, abych nepropásnul příchozí hovory. Zaprvé musí být zapnutý repráky u pc a taky bejt hodně nahlas aby byl příchozí hovor slyšet v jiné místnosti než je počítač. Dá se tohle nějak vyřešit? Např. Skype zvoní pc speakrem při vypnutých ...

11.4.2005 15:44 | Autor: calimero
  • Programovanie

Jména prvků - Visual Studio .NET 2003

Ahojte lidičkové, mám dotaz: jde nějak nastavit prostředí Visual Studia tak, aby se při designu formuláře (např. v C#) automaticky nastavilo jméno prvku nějak jinak? Příklad: místo "textBox9" třeba jen "txt9" Nějak mě ty jejich dlouhé názvy otravuj...

11.4.2005 13:50 | Autor: m.dok
  • Programy pre internet, prehliadače webu

Podíly prohlížečů

Kde zjistím obecnou statistiku používání jednotlivých prohlížečů?

10.4.2005 13:24 | Autor: zive.cz
  • Programovanie

[info] Kde hledat informace o programování

Na Živě.cz (http://www.zive.cz/) vycházelo nebo doposud vychází řada programátorských seriálů, které jsou, alespoň podle ohlasů, velmi ceněny programátorskou obcí. Pokud se s nimi chcete blíže seznámit, zde je jejich přehled: Seriál Tipy, triky v De...

8.4.2005 13:22 | Autor: honza k.
  • Tvorba webových stránok a aplikácií

Centrování div

Mám jeden hlavní div, který má vždy stejnou šířku. V něm je celá stránka. Jak zajistím, aby byl div uprostřed plochy prohlížeče při jakémkoliv rozlišení?

8.4.2005 11:27 | Autor: zive.cz

Jak vytvořit URL typu &quot;clanky.cz/clanek-uplne-o-nicem&q

Všiml jsem si, že spousta serverů používá místo adresy http://www.neco.cz/index.php?clanek=20025 mnohem srozumitelnější http://www.neco.cz/clanek-uplne-o-nicem. Jak se dá tohle udělat, když používám například phpRS? Existuje na to nějaký PHP skript?

8.4.2005 11:26 | Autor: zive.cz

Technologie rámců a tabulek

Rámce jsou zastaralá technologie, kterou není radno používat při návrzích webů - s tím souhlasím. Podobně zastaralou se prý stává už i technologie tabulek - čím ji při tvorbě webů nahradit?

8.4.2005 11:10 | Autor: zive.cz

Změna pozice kurzoru v textarea

Mám na stránce formulář, jehož součástí je textové pole, kam se vyplňuje příspěvek do diskuse s možností vložit smajlík. Když kliknu na obrázek smajlíka. (Princip: kliknutí na smajlíka vyvolá JavaScript funkci, která přidá do textového pole text sma...

8.4.2005 11:10 | Autor: zive.cz
  • Napaľovanie

Jakou zvolit vypalovačku?

Rozhoduji se mezi těmito dvěma vypalovačkami, jakou mám vzít ? Chtěl bych spíše slyšet vlastní zkušenosti, než zastánce a odpůrce LG apod... Jde mi o kvalitu, stabilitu, spolehlivost apod. Spíše se přikláním k NECovi, i když LG bude asi taky kvalitní...

8.4.2005 10:58 | Autor: zive.cz
  • Napaľovanie

Jaký je rozdíl mezi UDF a ISO?

Co je lepší na normální vypalování dat na DVD a jak se to standardně zapisuje na CDčka a na DVDčka? Protože některý mechaniky neuměj potom ty média přečíst, když je to vypálený ve špatným formátu. A co formát UDF/ISO? Co je nejpoužívanější?

8.4.2005 10:56 | Autor: zive.cz